Diagnostyka laboratoryjna
Diagnostyka w Neuro-Care prowadzona jest w specjalistycznych poradniach i pracowniach diagnostycznych.
Nasza placówka jest wyposażona w profesjonalne urządzenia diagnostyczne oraz pracownie, w których przeprowadzamy badania niezbędne do diagnozy chorób neurologicznych. W naszych pracowniach wykonujemy:
- EEG
Badania radiologiczne, tomografię komputerową, rezonans magnetyczny wykonujemy we współpracujących jednostkach.
W laboratoriach Neuro-Care przeprowadzamy również badania laboratoryjne i genetyczne z materiałów biologicznych pobranych od pacjenta (krew, kał, wymazy z błon śluzowych lub inne).
Badania przeprowadzane są na zlecenie lekarzy Neuro-Care, zlecenie lekarskie z zewnętrznych placówek medycznych, a także na życzenie pacjenta.
Pobranie materiału do badania
Przygotowanie do badania każdorazowo konsultowane jest z lekarzem prowadzącym. W trakcie rozmowy pacjent wybiera dogodny termin i otrzymuje szczegółowe informacje o tym, jak należy przygotować się do pobrania materiału biologicznego.
Zdajemy sobie sprawę z tego, że pobranie krwi czy wymazu może nie należeć do przyjemnych doświadczeń, dlatego procedura pobrania materiału biologicznego przeprowadzana jest przez doświadczony personel w odpowiednio przygotowanym gabinecie zabiegowym. Nasi lekarze dokładają wszelkich starań, by podczas zabiegu pacjenci czuli się bezpiecznie i komfortowo.
Badania wykonywane są w terminie dogodnym dla pacjenta. Ich wyniki można odebrać osobiście w recepcji Neuro-Care. Część z nich można sprawdzić również online.
Jakie badania laboratoryjne przeprowadza nasza klinika?
Badania Laboratoryjne, które możesz zrobić w Neuro-Care, to m.in.:
- hematologia,
- biochemia,
- układ krzepnięcia,
- serologia i grupa krwi
- badanie moczu i kału
- markery nowotworowe,
- hormony
- posiewy bakteryjne i antybiogramy
- monitorowanie stężenia leków
- badania genetyczne
- autoimmunologia
- diagnostyka infekcji
Jak się przygotować do badania krwi?
Odpowiednie godziny — badanie krwi powinno być wykonywane między godziną 7, a 10 rano. Wtedy w krwi odnotowuje się najwyższe stężenie badanych hormonów.
Dieta — ostatni posiłek przed pobraniem zaleca się na 12 godzin przed badaniem. Powinien być lekkostrawny, o niewielkiej zawartości białka. Warto pamiętać, że w tym czasie nie wolno również spożywać alkoholu, kawy oraz herbaty. Przed pobraniem krwi można natomiast wypić szklankę przegotowanej wody.
Leki — przed pobraniem krwi warto skonsultować z lekarzem, czy przyjmowane leki nie wpłyną na wyniki badań.
Profesjonalna diagnostyka chorób
Diagnostyka chorób neurologicznych w naszej placówce prowadzona jest we współpracy z profesjonalnymi pracowniami radiologicznymi i laboratoriami. Przeprowadzamy na miejscu badania wykorzystywane w diagnostyce chorób neurologicznych takie jak EKG, EEG, potencjały wywołane.
Kiedy powinieneś się do nas zwrócić?
W naszej klinice neurologicznej zajmujemy się diagnostyką, leczeniem oraz rehabilitacją pacjentów z problemami o podłożu neurologicznym. Jeśli zdiagnozowano u Ciebie chorobę neurologiczną albo cierpisz na objawy chorób neurologicznych, zgłoś się do nas:
- problemy z zaburzeniami chodu lub równowagi,
- osłabienie mięśni,
- bóle różnego typu,
- problemy ze snem,
- przewlekłe zmęczenie,
- zaburzenia pamięci,
- konieczna rehabilitacja po udarze, bądź wypadku