Kocwica-do-góry

Historia

01-2020

Tytuł

Nasza działalność została poszerzona o poradnię bólów kręgosłupa, poradnię psychiatryczną i neurochirurgiczną. Zwiększyły się również możliwości w zakresie badań diagnostycznych: pracownia EEG, pracownia potencjałów wywołanych VEP, przewodnictwa nerwowego ENG. Wykonujemy również szeroki wachlarz badań laboratoryjnych. Badania radiologiczne: RTG, MRI, TK, PET, SPECT wykonujemy w najbliższych ośrodkach radiologii i medycyny nuklearnej.

 

Badanie z użyciem zaawansowanego wyposażenia

 


Rusza Klinika Jednego Dnia Neuro-Care. 

02-2018

Tytuł

Zapraszamy do naszego oddziału rehabilitacyjnego

Nasz nowo otwarty Szpitalny Oddział Leczniczo-Rehabilitacyjny zajmuje się kompleksową diagnostyką i leczeniem schorzeń neurologicznych, szczególnie zaburzeń ruchowych. Dzięki indywidualnemu doborowe terapii oraz zastosowaniu najnowocześniejszych metod leczniczych osiągane przez nas efekty terapeutyczne są szybkie i trwałe. Głównym celem prowadzonej przez nas rehabilitacji neurologicznej jest przywrócenie sprawności tak, aby pacjent mógł samodzielnie funkcjonować w społeczeństwie. Rehabilitację prowadzimy zarówno w trybie ambulatoryjnym (dziennym) jak i stacjonarnym (pobyt szpitalny).

Rozszerzenie zakresu usług możliwe jest dzięki zmianie lokalizacji na Siemianowice, Szpitalna 6.

logo kliniki neurocare

10-2017

Tytuł

Dziękujemy ponad 70 lekarzom różnych specjalności za udział w konferencji na temat wczesnego wykrywania choroby Alzheimera. Największym zainteresowaniem cieszył się temat rozróżnienia między naturalnymi objawami starzenia się, a pierwszymi symptomami otępienia oraz temat skutecznego leczenia depresji u osób w podeszłym wieku ze szczególnym uwzględnieniem odmiennego metabolizmu tej grupy wiekowej. Każda osoba biorąca udział w spotkaniu, otrzymała w prezencie od organizatorów:

  • praktyczną pomoc pozwalającą w szybki sposób zweryfikować rodzaj zaburzeń pamięci,
  • ćwiczenia pamięci dla swoich pacjentów.

Wierzymy, iż dzięki tej inicjatywie i narzędziom jakie przekazaliśmy lekarzom pierwszego kontaktu, wczesne symptomy zaburzeń pamięci będą wykrywane już w gabinetach POZ, a pacjenci zyskają możliwość szybkiego i skutecznego leczenia.

Relacja TVP3 Katowice

 

Konferencja w dużej sali

Konferencja w dużej sali

Bankiet na konferencji

05-2017

Tytuł

Specjaliści Neuro-Care na konferencji Neurodegeneracje 2017

Miło nam poinformować, iż w miniony weekend, podczas IV edycji konferencji naukowo-szkoleniowej "Neurodegeneracje" dr Kłodowska wraz z dr Boczarską-Jedynak  oraz prof. Sławkiem prowadziła warsztat interaktywny pt. Choroba Parkinsona w przypadkach - trudne decyzje kliniczne. Warsztat cieszył się dużym zainteresowaniem - gratulujemy!

 

neurodegeneracje

03-2017

Tytuł

Badamy pamięć w ramach Śląskiego Dnia Zdrowia

Już w tą sobotę 11 marca 2017 roku będziemy badać pamięć i wczesne symptomy otępienia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Specjaliści Neuro-Care wraz ze specjalistami z innych dziedzin medycyny będą bezpłatnie udzielać porad oraz wykonywać badania w godzinach od 10:00 do 17:00. Jest to kolejna już odsłona akcji profilaktycznej kliniki o nazwie „Pamiętaj o pamięci”. Więcej informacji o wydarzeniu znajdą Państwo tutaj. Serdecznie zapraszamy.

 

slaski-dzien-zdrowia

03-2017

Tytuł

Specjaliści Neuro-Care przeprowadzają przesiewowe badania pamięci podczas Śląskiego Dnia Zdrowia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

 

Stoisko kongresowe

02-2017

Tytuł

Choroba Alzheimera, ból kręgosłupa – film

Z początkiem roku 2017 roku zespół specjalistów Neuro-Care rozpoczął prace nad stworzeniem serii materiałów wideo na temat dolegliwości neurologicznych. Naszym celem jest w przystępny sposób mówić o objawach, diagnostyce i leczeniu schorzeń z jakimi zgłaszają się do nas pacjenci. Wierzymy, że będą one wartościowym źródłem informacji dla osób szukających w sieci odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące zdrowia. Pierwsze filmy dotyczyć będą choroby Alzheimera oraz bólów kręgosłupa, a zobaczyć je będzie można na naszej stronie, YouTube oraz w mediach społecznościowych.

 

Backstage filmu

01-2017

Tytuł

Poradnia leczenia bólów kręgosłupa nawiązuje współpracę z ośrodkiem rehabilitacji Modern- REH, tworząc pionierski rodzaj konsultacji neurologiczno-rehabilitacyjnej. Lekarz neurolog bada i diagnozuje pacjenta, a następnie wraz z fizjoterapeutą układa indywidualny plan rehabilitacji.

 

12-2016

Tytuł

Specjalista Neuro-Care w Dzień Dobry TVN o Stwardnieniu Rozsianym

6 listopada 2016 roku dr n. med. Gabriela Kłodowska gościła w programie Dzień Dobry TVN jako specjalista w dziedzinie leczenia stwardnienia rozsianego. Rozmowa dotyczyła lekarza leczącego SM za pomocą serii zastrzyków na terenie Meksyku, ponieważ nie zostały one dopuszczone do obrotu w USA. Zapraszamy do obejrzenia materiału.

 

dzień dobry tvn program

10-2016

Tytuł

W klinice powstaje autorski program „Dieta w chorobie Parkinsona”, wspomagający leczenie pacjentów indywidualnie skomponowaną dietą.

 

Dieta w chorobie Parkinsona

09-2016

Tytuł

Pacjenci mogą korzystać z innowacyjnej metody leczenia chorób neurologicznych cerebrolizyną.

01-2016

Tytuł

Badania ośrodka Neuro-Care: stres przyczynia się do zaburzeń pamięci, Wyborcza.pl, 24.01.2016r.

W konsultacjach wzięło udział 130 mieszkańców województwa śląskiego, którzy chcieli zbadać swoją pamięć, zaniepokojeni takimi objawami jak zapominanie słów, terminów czy problemy z odnalezieniem przedmiotów, np. portfela czy okularów.

 

[CZYTAJ CAŁOŚĆ]

wyborcza

01-2016

Tytuł

W Poradni leczenia bólów głowy startuje program ostrzykiwania toksyną botulinową, będący nowatorską metodą leczenia migreny i zespołów bólowych. 

 

Gabinet lekarski z zielonymi meblami

12-2015

Tytuł

Specjaliści Neuro-Care w zakresie zaburzeń pamięci w ramach akcji edukacyjnej Pamiętaj o pamięci przeprowadzanych w trakcie dni otwartych kliniki, przebadali podczas ponad 130 mieszkańców województwa śląskiego. Pacjenci zgłaszali się z powodu takich problemów, jak np. zapominanie słów, ważnych terminów czy miejsc pozostawienia kluczy lub portfela. Akcja miała na celu wczesne wykrycie choroby Alzheimera – stadium, w którym efekty leczenia są najskuteczniejsze. 

 

Pamiętaj o pamięci

11-2015

Tytuł

Klinika poszerza ofertę w zakresie badań klinicznychprogramy leczenia dla pacjentów cierpiących na chorobę Alzheimera. 

07-2015

Tytuł

Badamy pamięć w ramach akcji FIT&health SILESIA w Silesia City Center!

Dni Serca i Rozumu w Silesia City Center 11-12 lipca 2015

Już 11 i 12 lipca w Silesia City Center będzie można  bezpłatnie skonsultować się z kardiologami, lekarzami rodzinnymi i neurologami, a także wykonać badania m.in. pomiar cukru i ciśnienia. Wszystko w ramach organizowanych przez SCC „Dni serca i rozumu”, czyli  drugiej odsłony akcji profilaktycznej Fit&Health Silesia.

Na co możemy liczyć wybierając się na „Dni Serca i Rozumu”? W sobotę i niedzielę w godz. od 10 do 19 na wszystkich stoiskach będzie można wykonać bezpłatne badania. W wybranych godzinach będą tam natomiast dyżurować lekarze. Na wizyty nie trzeba się wcześniej umawiać.

Oprócz tego przez cały weekend będzie można także zobaczyć, jakie ćwiczenia są zalecane osobom z chorobami serca i nadciśnieniem. Porad udzielać będą trenerzy Pure Jatomi. Dietetycy studia fitness będą udzielali także porad dotyczących zasad żywienia u osób m.in. z cukrzycą, nadwagą czy miażdżycą.

O część konsultacji poświęconą pamięci zadbamy my - klinika Neuro-Care. W ramach akcji edukacyjnej „Pamiętaj o pamięci” na naszym stosiku będzie można m.in. poddać się testom pamięci dla osób młodych, w średnim wieku i seniorów, a także skonsultować się z neurologami i neuropsychologiem. Lekarze neurolodzy udzielać będą także porad związanych z diagnostyką i leczeniem takich schorzeń jak zaburzenia pamięci, choroba Parkinsona, choroba Alzheimera czy stwardnienie rozsiane.

 

pamietaj opamieci

Dni serca i rozumu w Silesia City Center [Dziennik Zachodni]

Dziennik Zachodni – Zawsze Zdrowie, 4.07.2015r.

Klinika Neuro-Care weźmie udział w wydarzeniu "Dni serca i rozumu" w Silesia City Center. W ramach naszej akcji edukacyjnej będziemy badać Waszą pamięć.

 

polska_dziennik_zachodni_zawsze_zdrowie_2015_07_04_dni_serca_i_rozumu__w_silesia_city_center

07-2015

Tytuł

Jako drugi ośrodek w Polsce Neuro-Care otwiera możliwość leczenia pompą z pomorfiną pacjentów chorych na chorobę Parkinsona. 

 

Brzuch z dyskretnym nakłuwaczem

07-2015

Tytuł

Specjaliści Neuro-Care udzielali porad w Silesia City Center w ramach akcji edukacyjnej Dni serca i rozumu będącej częścią eventu FIT&HEALTH Silesia 2015.

 

 

Stoisko w sklepie

06-2015

Tytuł

Nowa metoda leczenia Parkinsona dostępna w katowickiej klinice [Rynekseniora.pl]

Katowicka klinika Neuro-Care, specjalizująca się w leczeniu chorób neurologicznych, wprowadza właśnie terapię z użyciem pompy apomorfinowej. To drugi po Łodzi ośrodek w kraju, który umożliwi pacjentom w zaawansowanym stadium choroby Parkinsona skorzystanie z nowoczesnej metody leczenia.

[CZYTAJ CAŁOŚĆ]

 

Rynek seniora

05-2015

Tytuł

W Neuro-Care odbywają się warsztaty dotyczące opieki i leczenia osób chorych na chorobę Alzheimera.

 

Prezentacja na konferencji

04-2015

Tytuł

Warsztaty dla opiekunów osób chorych na chorobę Alzheimera

Dnia 9 maja 2015 roku (w sobotę) o 10:00 zapraszamy na warsztaty dotyczące opieki i leczenia osób chorych na chorobę Alzheimera. Warsztaty poprowadzi dr Daniel Stompel specjalista neurolog i mgr psycholog Małgorzata Bujak.

Plan:

10:00 Powitanie uczestników.

10:10 Wykład I: „Leczenie choroby Alzheimera i objawów towarzyszących”. Jak leczyć farmakologicznie zaburzenia snu, ból, depresję, lęki, agresję i zaburzenia zachowania towarzyszące chorobie Alzheimera (lek. med. Daniel Stompel, specjalista neurolog).

10:40 Wykład II: „Choroba Alzheimera z perspektywy opiekuna”. Jak mądrze opiekować się chorym, wskazówki, praktyczne rozwiązania (mgr Małgorzata Bujak, psycholog, neurologopeda).

11:10 Przerwa kawowa

11:20-12:00 Dyskusja – udzielanie odpowiedzi na pytania uczestników.

Zgłoszenia przyjmujemy pod numerami telefonów: 32 353 93 59 oraz 500 278 847, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

 

dziadek przeglądający internet

04-2015

Tytuł

Neuro-Care organizuje Tydzień Zdrowych Pleców – bezpłatną akcję edukacyjną dla mieszkańców Śląska. Z porad lekarzy neurologów skorzystało ponad 200 osób, a kilkadziesiąt przeszło zabieg magnetoterapii.

 

Ulotki

02-2014

Tytuł

Dynamiczny rozwój badań klinicznych i stały wzrost liczby pacjentów leczących się u naszych specjalistów spowodował konieczność zmiany lokalu na większy. Od lutego 2014 siedziba Neuro-Care znajduje się przy ul. Pawła Kołodzieja 8 w Katowicach-Murckach.

 

Klinika lecznicza Neuro-care

 


Klinika mieści się na parterze i pierwszym piętrze budynku. Winda przystosowana dla osób niepełnosprawnych, więcej gabinetów lekarskich, nowoczesne gabinety zabiegowe, pracownie diagnostyczne, przestronne poczekalnie, własny parking – to zaledwie kilka z wielu atutów nowej lokalizacji. Więcej zdjęć w galerii.

 

Poczeklania kliniki

Gabinet kliniki

 


Oficjalne otwarcie nowej lokalizacji Neuro-Care. Uroczystość uświetnił swoim występem zespół jazzowy Blue Note oraz tenor Opery Bytomskiej – Pan Juliusz Ursyn Niemcewicz.

 

Konferencja Neuro-care

Śpiewający pan Juliusz Ursyn na konferencji

01-2009

Tytuł

Klinika rozpoczyna prowadzenie badań klinicznych dla pacjentów cierpiących na chorobę Parkinsona, padaczkę i stwardnienie rozsiane. 

 

Pani trzymająca fiolki

02-2008

Tytuł

Zgodnie z zamysłem dr n. med. Gabrieli Kłodowskiej powstaje Neuro-Care. Początkowo klinika mieściła się przy ul. Gen. Z. W. Jankego w Katowicach-Piotrowicach i była jedną z pierwszych na Śląsku prywatnych poradni neurologicznych.

 

Klinika neurologii neuro-care